بازار ماشین ابزار

- Mar 22, 2018 -

این بازار نیازمند محصولات دستگاه های پیشرفته می باشد. اکثریت قریب به اتفاق ماشین آلات وارداتی چین، ماشین آلات پردازش فلز است، و واردات آن 91.82٪ از تمام محصولات ماشین آلات وارداتی را تشکیل می دهد. از ساختار ساختار واردات ماشین آلات پردازش فلزات چین در سال 2013 می توان گفت که تعداد ماشین آلات واردات و میزان هر دو کاهش یافته است، به ترتیب به ترتیب 30.54٪ و 24.27٪ کاهش یافته است، اما قیمت واحد 9.03٪ افزایش یافته است. در میان آنها، اگر چه حجم واردات و میزان مراکز پردازش به ترتیب 58.34٪ و 40.14٪ کاهش یافته است، قیمت واحد به شدت 43.69٪ افزایش یافت. این نشان دهنده چین است. ساختار تقاضای بازار به طور مداوم بهینه شده است و تقاضا برای محصولات ابزار میان و بلند تا پایان عمر افزایش می یابد. از سوی دیگر، می توان دید که محصولات بالا پایان ابزار تولید شده در چین هنوز از لحاظ کیفیت محصول، شاخص های فنی، سطح تکنولوژیکی و خدمات کاربر موثر نیست. برآورده کردن نیازهای مشتری در این راستا، شرکت های تولید کننده ماشین آلات چین توانایی های تحقیق و توسعه مستقل خود را افزایش می دهند، سطح خدمات خود را بهبود می بخشد و رقابت پذیری را افزایش می دهند و تلاش می کنند با مشتریان داخلی و بین المللی روبرو شوند با معرفی و یادگیری از طراحی و تولید ماشین آلات پیشرفته و هسته ای بین المللی مفاهیم و فن آوری ها. تقاضا ماشین آلات نجاری چینی (ماشین آلات پردازش غیر فلزی) دارای سطح نسبتا بالایی از تولید هستند، بنابراین حجم واردات نسبتا کوچک است. مقدار و مقدار ماشین آلات وارد شده از آفریقا و مکزیک، هر چند پایگاه های آنها نسبتا کوچک هستند، با حاشیه های زیادی افزایش یافته است. از منظر بازار و کشور، ساختار بازار واردات ماشین ابزار چینی همچنان تحت تأثیر آسیا و اروپا قرار دارد. ارزش واردات ابزارهای ماشین آلات برای این دو قاره 10.372 میلیارد دلار است که به 94.28٪ کل کمک می کند. در آلمان، ژاپن، چین تایوان و کره جنوبی، که تکنولوژی هسته ای را تجربه کرده اند، ارزش واردات این چهار کشور و مناطق به ترتیب 8.208 میلیارد دلار آمریکا بوده که به ترتیب 74.60٪ کل واردات است. الگوی تجارت واردات نسبتا پایدار است. از لحاظ تجاری، واردات هنوز عمومی است. به طور عمده از نظر تجارت، واردات 70.97 درصد از میزان و میزان واردات کاهش یافته سال گذشته، اما قیمت واحد واردات 16 درصد افزایش یافت. استان های اصلی و شهرهای وارداتی ابزار ابزار هنوز جیانگ سو، گوانگدونگ و شانگهای هستند. حجم واردات آن 4.384 میلیارد دلار آمریکا بوده است که 39.85 درصد کل واردات ماشین ابزار را تشکیل می دهد که کمی کمتر از 44 درصد در سال 2012 است.


نوآوری های تکنولوژیکی محصولات ماشین آلات در طول دوره "دوازدهم پنج ساله" همچنان به افزایش سرمایه گذاری در صنعت ماشین آلات ادامه می دهد. وزارت بازرگاني "پلان دوازدهم توسعه پنج ساله واردات و صادرات محصولات الکترومکانیکی و با تکنولوژی بالا" را تصویب کرد که اهداف توسعه را روشن کرد و توسعه محصولات الکترومکانیکی را ارتقا داد. در عین حال، "راهنمای صدور گواهینامه بین المللی ماشین آلات صادرات و محصولات الکترونیکی" را بهبود بخشیده است، به طور موثر تاثیر اقدامات تجارت فنی خارجی بر صادرات محصولات مکانیکی و الکتریکی چین را کاهش داده و به طور پیوسته مجموعه ای از سیاست ها و اقدامات برای ترویج رشد پایدار تجارت خارجی و بهینه سازی ساختار تجارت خارجی، از جمله تسریع بازپرداخت مالیات صادراتی. پیشرفت، بهبود خدمات تأمین مالی تجاری، گسترش پوشش بیمه اعتبار صادرات (نظارت بر امنیت)، بهبود تسهیل تجارت، کاهش هزینه های واردات و صادرات و واردات یارانه های بهره، باعث رشد مداوم واردات و صادرات ماشین آلات شده است.


در سال 2012، تقاضا برای محصولات با کیفیت بالا و ماشین آلات حرفه ای قوی بود و تقاضا برای ابزارهای معمولی به تدریج کاهش یافت. تحت ترویج دوگانه سیاست ملی و ارتقاء ساختار تقاضای بازار، کل صنعت به نوآوری تکنولوژیکی افزوده است و ساختار محصول به طور قابل توجهی بهینه شده است، که یکی از دلایل رشد صادرات نسبتا سریع در سال 2013 است. " صنعت به عنوان یک کل هنوز در محدوده رو به پایین است و تثبیت نشده است. در 10 ماه اول سال 2013، تمام داده های عمده عملیاتی مانند تولید، حجم فروش و سفارشات جدید برای صنعت ماشین ابزار منفی منفی بوده است، اما میزان کاهش در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است. "از چین چن Huiren، معاون اجرایی انجمن صنعت ماشین ابزار، گفت: زمانی که صحبت در مورد وضعیت صنعت. ساختار تقاضا همچنان ارتقا می یابد وقتی که به تغییرات بازار می رسد، چن Huiren داده های متعدد واردات و صادرات را ذکر کرد. در سه ماهه اول سال جاری، تعداد محصولات ماشین آلات وارداتی 25 درصد کاهش یافت، در حالیکه میانگین قیمت دستگاه ماشین آلات وارداتی 24 درصد افزایش یافت که نشان دهنده ارتقاء بازار داخلی ماشین ابزار است. تجزیه و تحلیل منشاء محصولات وارداتی نیز می تواند به این نتیجه برسد. اروپا، ایالات متحده، ژاپن، کره جنوبی و منطقه تایوان از چین، منابع اصلی واردات ماشین ابزار چین هستند. محصولات در این مناطق بیش از 95 درصد کل واردات ماشین ابزار چین را تشکیل می دهند. از سال 2013، محصولات در مناطق مختلف شروع به تمایز در بازار چین کرده اند. در میان آنها، اروپا و ایالات متحده، که توسط آلمان و ایتالیا نمایندگی می شوند، دارای عملکرد برجسته ای هستند که به 10٪ افزایش یافته است. کاهش زیست محیطی ژاپن، دراماتیک ترین و بیشتر از نیمی از آن است. در حالی که کره جنوبی و تایوان 20 درصد کاهش یافته است. به عنوان یک محصول نهایی، تایوان و کره جنوبی در بازار کم پایان رقابت می کنند. هر دو این افزایش و کاهش یافته اند و ما می توانیم تغییرات در تقاضای بازار را ببینیم. اگر بیشتر بروید و از مناطق وارداتی داخلی تجزیه و تحلیل کنید، این دیدگاه بیشتر اثبات خواهد شد. سه وارد کننده داخلی ابزار سه جانبه عبارتند از: جیانگ سو، شانگهای و گوانگدونگ. در سه ماهه اول سال جاری میلادی واردات ماشین آلات جیانگ سو 20 درصد کاهش یافت، استان گوانگدونگ 30 درصد کاهش یافت و شانگهای 4 درصد افزایش یافت. صنایع تولیدی این سه منطقه دارای مشخصات خاص خود هستند. در میان آنها، صنایع تولیدی پیشرفته در شانگهای بیشتر توسعه یافته است، تقاضا نیز نسبتا قوی است، و تولید بالا پایان به طور طبیعی دستگاه های بالا پایان است. این اطلاعات نشان می دهد که تقاضای بازار داخلی ماشین ابزار تغییر قابل توجهی داشته است، تقاضای کل کاهش یافته است و ساختار تقاضا ارتقا یافته است.


حجم بازار کلی کاهش یافته است و ساختار صنعتی صنعتی، ساختار محصول و تقاضای بازار به طور موثر تضاد را تضعیف نمیکند. در سه ماهه اول، سود شرکت ها همچنان کاهش یافته و رقابت بازار به شدت شدید بوده است. با توجه به شرایط ضعیف رشد اقتصادی جهان، روند نزولی رشد صادرات هنوز به طور چشمگیری بهبود نیافته است. در عین حال، رشد بلند مدت واردات نیز به شدت کاهش یافته است، که بیشتر نشان دهنده کاهش کلی بازار است.


اخبار مرتبط